ERÜ Hastanelerinde Dünya Diyabet Günü Etkinliği Düzenlendi

  • ERÜ Hastanelerinde Dünya Diyabet Günü Etkinliği Düzenlendi
  • ERÜ Hastanelerinde Dünya Diyabet Günü Etkinliği Düzenlendi
  • ERÜ Hastanelerinde Dünya Diyabet Günü Etkinliği Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD. Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalı tarafından “Dünya Diyabet Günü” etkinliği düzenlendi. 

Etkinliğe Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihal Hatipoğlu, Yandal Araştırma Görevlisi Dr. Dilek Çiçek ve Dr. Emre Sarıkaya, Diyabet Hemşireleri Nurten Variyenli ve Filiz Arıcan, Diyetisyen Ayşegül Ülger ile diyabetli çocuklar ve aileleri katıldı.  

Diyabetli çocuklar ve ailelerinin katıldığı program pazar günü saat 13:00 ve 17:00 arası gerçekleştirildi. Kayseri Harikalar Diyarına yapılan gezi ile çocuklar ve aileleri doyasıya eğlendi. Yaklaşık 120 takipli çocuk hastanın katıldığı aktiviteye, hayvanat bahçesinin gezilmesinin ardından, lunaparka geçildi. 

Diyabetli çocuklar ve aileleriyle soru-cevap şeklinde görüş alışverişinde bulunulmasının ardından, çocuklara Dünya Diyabet Gününün anlamını ifade eden sembollü t-shirt, şapka, çanta, defter ve kalemlik hediye edildi. Etkinlikte çocukların oldukça mutlu olduğu, ailelerinde böyle bir etkinlik düzenlenmesinden memnun kaldıkları gözlendi. 

 

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2018 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu