17 Aralık Şehitleri Anıldı

  • 17 Aralık Şehitleri Anıldı
  • 17 Aralık Şehitleri Anıldı
  • 17 Aralık Şehitleri Anıldı

17 Aralık 2016 tarihinde çarşı iznine çıkan 1. Komando Tugay Komutanlığında görevli askerleri taşıyan otobüse yönelik bombalı saldırıda şehit olan askerler anıldı.

17 Aralık 2016 tarihinde Erciyes Üniversitesi yerleşkesi Talas yolu üzerinde bulunan otobüs durağında,  çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan halk otobüsüne yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan 15 asker, üniversitemiz tarafından anıldı.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu, Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney, hastane yöneticileri, akademik ve idari personel, ellerinde Türk bayrakları ile hain saldırının düzenlendi otobüs durağına yürüdü. Üniversite yöneticileri ile akademik ve idari personeller, şehitler için durağa karanfil bıraktılar. 

ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney, “Menfur saldırı sonucunda şehit olan askerimizi, rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine sabır, gazilerimize şifalar diliyor, şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.  

 

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2018 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu