ERÜ Hastaneleri, Bebek Dostu Hastane Denetiminde Tam Puan Aldı

  • ERÜ Hastaneleri, Bebek Dostu Hastane Denetiminde Tam Puan Aldı
  • ERÜ Hastaneleri, Bebek Dostu Hastane Denetiminde Tam Puan Aldı

Erciyes Üniversitesi Hastaneleri, Sağlık Bakanlığı tarafından 5 yılda bir yapılan Bebek Dostu Hastane Denetimi sonucunda 100 tam puan aldı. 

Bebek Dostu Hastane Denetimi kapsamında Erciyes Üniversitesi Hastanelerine gelen denetim ekibinde Muğla Dalaman İlçe Sağlık Müdürlüğünden Ömer Mehmet Malatya, Van İli Sağlık Müdürlüğünden Semra Gündüz, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğünden Ayşe Bozlak ve Bartın Devlet Hastanesinden Işın Kumcu yer aldı.

Erciyes Üniversitesi Hastaneleri, “Ulusal Anne ve Bebek Dostu Hastane Kriterleri”  kapsamında değerlendirildi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği ve Polikliniği, Çocuk Hastanesi Yenidoğan Klinikleri ile Anne evini ziyaret eden denetçiler, Bebek Dostu Hastane kapsamında yapılan uygulamalar hakkında hastane yöneticilerinden bilgi aldılar. Erciyes Üniversitesi Hastaneleri,  Bebek Dostu Hastane Denetimi sonucunda 100 tam puan aldı. Denetim ekibi, Erciyes Üniversitesi Hastanelerinin Anne ve Bebek Dostu Hastane kriterlerine uygun olarak hizmet vermesinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler. 

Anne sütünün özendirilmesine ve annelere emzirme konusunda bilgi ve doğru alışkanlıkların kazandırılmasına yönelik Sağlık Bakanlığı ve UNİCEF’in çalışmaları kapsamında, doğum hizmeti veren hastanelerde emzirmenin başarılı ve yerleşik bir uygulama haline gelmesini sağlamak üzere 1991 yılında  Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler Programı başlatılmıştı.

Programın amacı anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda bilgi ve doğru alışkanlıkları kazandırılmasıydı. Doğum hizmeti veren hastanelerden; gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan hastanelere “ Bebek Dostu Hastane ”  unvanı verilmektedir. 

22 Kasım 2006 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen ödül töreninde Erciyes Üniversitesi Hastanelerine “Bebek Dostu Hastane” plaketi verilmişti. 

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2018 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu