14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi

  • 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi
  • 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi
  • 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Tıp Fakültesi yerleşkesi içerisinde bulunan Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. 

Düzenlenen Törene, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hızır Yakup Yıldız, Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per ile akademisyenler, hekimler ve sağlık çalışanları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması ile başlayan etkinlikte Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hızır Yakup Yıldız, tıp alanında son zamanlarda iyi gelişmeler yaşandığını söyledi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Ali Ramazan Benli ve Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per’in konuşmalarının ardından, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış,  tıp mesleğini yapmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Rektör Çalış, “Hekimlik ulvi bir meslektir. Böyle bir meslekte olmaktan gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Şöyle söyleyebilirim 72 saatini işyerinde geçiren başka böyle bir meslek grubunun olduğunu zannetmiyorum. Yani ne kadar vefakâr ve cefakâr bir sağlık çalışanı grubu olduğunu belirtmek istiyorum. Ben tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart tıp bayramını kutluyorum. İnşallah bundan sonraki yıllarda, daha güzel bir şekilde daha iyi kutlamalar yapacağımızı ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

 

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2018 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu