Başhekimimiz Prof. Dr. Ahmet Güney’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

  • Başhekimimiz Prof. Dr. Ahmet Güney’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
  • Başhekimimiz Prof. Dr. Ahmet Güney’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edildiği 23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!” ilkesi doğrultusunda millet egemenliğine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı gündür. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti geleceğimizin teminatı olan çocuklara emanet etmiş ve bu anlamlı günü, aydınlık yarınlara ulaşmamıza öncülük edecek olan çocuklarımıza armağan etmiştir.  Dünyadaki tek evrensel çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi, inancı ve güveni göstermektedir. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yıldönümünü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Tüm dünyada ve ülkemizde koronavirüsle (Covid-19) mücadele yapılıyor. Her ne kadar 100. Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını meydanlarda kutlayamasak ta evlerimizde kutlayacağız. Çünkü evde kalmak zorundayız. Çocuklarımıza bu coşkuyu evlerimizde yaşatacağız. 

Bu duygularla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızı, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ülkemiz ve dünya çocuklarına, aziz milletimize huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. 

   Prof. Dr. Ahmet GÜNEY 
      Hastaneler Başhekimi 

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2018 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu