Çocuk Nöroloji Bilim Dalı

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANELERİ
ÇOCUK NÖROLOJİ

Günümüzde nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisinde gelişen teknolojiden yararlanılabilmesi ve gelişen çocukluk yaş gurubu nörolojik bilimleri alanında özel uzmanlığa sahip bir ekip çalışması gerekmektedir. Çocuk Nörolojisi ilgili hastalıkların tanı ve tedavisinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü altında Öğretim Üyesi ve Uzman doktorlar tarafından acil, poliklinik, yoğun bakım ve servis hizmetleri yürütülmektedir. Amacımız Çocuk Nörolojide gelişmeler ışığında, problemleri aşan modern, hızlı, mevcut olanın en iyisi olan hizmeti sunmaktır.

Bölümümüz Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Mustafa Eraslan – Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi yer almaktadır. Sadece çocuk hastalara hizmet veren Çocuk Nöroloji Polikliniği ve Çocuk Nöroloji Elektroensefalografi ünitesi zemin katta hizmet vermektedir. 24 yataklı Çocuk Nöroloji servisi ve 1 cihaz kapasiteli Çocuk Nöroloji Video Elektroensefalografi ünitesi Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Mustafa Eraslan – Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi üçüncü katta yer almaktadır.

Çocuk Nöroloji bölümünde çocukluk yaş gurubu epilepsileri, serebral palsi(beyin felci), kas hastalıkları, çocukluk çağı inmeleri, konuşma bozuklukları, gelişimsel beyin anormallikleri, nörodejeneratif hastalıklar, hareket bozuklukları, migren gibi hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde gerekli işlemler yapılmaktadır.

Çocuk Nöroloji EEG ünitesinde 32 kanallı digital Elektroensefalografi cihazı ile hastalara rutin EEG çekimi ve kısa süreli monitorizasyon yapılabilmektedir.
Serebral Palsili hastalarda spastisiteyi azaltmak amacı ile Botilinum toksini uygulaması yapılabilmektedir.

Çocuk Nörolojisi Polikliniği içerisinde eğitim almış bir hemşire tarafından hastalara destek ve eğitim verilmekte, ayrıca bir adet Psikolog tarafından zeka performans testleri yapılabilmekte ve primer öğrenme bozukluğu olan çocuklar tedavi edilebilmektedir.
 

RANDEVU ALMAK İÇİN:
Poliklinik muayeneleri hafta içi hergün mesai saatleri içinde en yakın ve en uygun tarih içinde verilmektedir.
Randevu almak için poliklinik sekreterliğine başvurabilir veya telefonla bize ulaşabilirsiniz.


Bölümümüz Gevher Nesibe Hastanesi içerisinde zemin katında E koridoru Çocuk poliklinikleri içerisindedir.
Bölümümüze ulaşmak için
 
Poliklinik Sekreteri:     (0 352) 207 66 66 - 25144
Klinik Sekreteri:           (0 352) 207 66 66 - 25140
EEG Ünitesi:                (0 352) 207 66 66 - 25145

 

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2018 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu