Başhekimimiz Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir’in “3 Aralık Dünya Engeliler Günü” Mesajı

  • Başhekimimiz Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir’in “3 Aralık Dünya Engeliler Günü” Mesajı
  • Başhekimimiz Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir’in “3 Aralık Dünya Engeliler Günü” Mesajı

3 Aralık 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi ve farkındalık oluşturulması açısından önemli bir gündür.

Engelli vatandaşlarımızın hiçbir zorluğun esiri olmaması hepimizin gayretiyle mümkündür. Engelli vatandaşların sorunlarına sahip çıkmak, çözümler üretmek sadece engelli bireyleri ve ailelerini ilgilendiren bir durum olmayıp, toplumu ilgilendiren ortak sorumluluklardandır. Devletimiz bugüne kadar engelli bireylerimize yönelik her türlü imkânı sunmak için çeşitli projeler ve çalışmalar yapmıştır. Bizde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak engelli bireylerimize yönelik gerekli düzenlemeleri yaptık ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumumuzda engellilik konusunda farkındalık oluşturması ve engelli bireylerimizin sorunlarının çözümüne katkı sağlanması dileğiyle, engelli personelimizin ve engelli bireylerimizin aileleriyle sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini diliyorum.

Prof. Dr. H. Kutay TAŞDEMİR 
Hastaneler Başhekimi  
    

 

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2020 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu