ERÜ Hastanelerinde Sağlık Personeline Koronavirüsle Mücadele Kapsamında CoronaVac Aşısı Yapılmaya Başlandı

  • ERÜ Hastanelerinde Sağlık Personeline Koronavirüsle Mücadele Kapsamında CoronaVac Aşısı Yapılmaya Başlandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanelerinde sağlık çalışanlarına yeni tip koronavirüsle (COVİD-19)  mücadele kapsamında CoronaVac aşısı yapılmaya başlandı.

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir yaptığı açıklamada, “Ülkemizde, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından “Acil Kullanım Onayı” verilen CoronaVac aşısı 14 Ocak 2021 tarihi itibariyle ülkemizde sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri olarak,  hastanemizde görevli sağlık çalışanlarımıza gönüllülük esasına göre aşı yapmaya başladık. Maske, mesafe ve hijyen kurallarından sonra, bilimsel olarak ispatlanmış en etkili korunma yolunun aşı yöntemi olduğu aşikardır. Pandemi sürecini de kontrol altında tutmanın en etkili yolu aşı olmaktan geçmektedir. Sağlık çalışanlarımızdan sonra tüm Türkiye’nin aşılanması ile koronavirüsle mücadelede daha etkin ve verimli bir yol kat edilmiş olacaktır. Bizde öncelikli olarak sağlık çalışanlarımızın aşılarını yapacağız, daha sonra ise Sağlık Bakanlığımızın ve Koronavirüs Bilim Kurulunun belirlediği öncelikli kişileri aşılanmasına başlanacaktır.” diye konuştu.

Başhekim Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir, sağlık çalışanlarına da seslenerek “Aşıyı sağlık çalışanlarımızın yaptırmasını öneriyorum. Aşı olurken iyi düşünelim, sadece kendimizi koruyamayız, çalışma arkadaşlarımızı, ailemizi ve toplumumuzu da bu salgından korumanın en etkili silahı aşıyı yaptırmaktır. Ben de bu düşünce ile aşımı yaptırdım. Ayrıca hastane yönetimimiz, akademik personelimiz ve hastanemiz de görevli diğer sağlık çalışanlarımızın aşılama programına yoğun ilgi gösterdiklerini gözlemledik.” ifadelerini kullandı.

 

Ek Ödeme Beyan Eğitim Faaliyetleri
Beyan İşlemleri
Bilimsel Faaliyetler
Beyan İşlemleri
Yemek Listesi
© 2020 Tıp Fakültesi Hastaneleri Bilgi İşlem Merkezi Web Grubu