×

İlklerimiz


HASTANEMİZİN İLKLERİ
Erişkin Kemik İliği Transplantasyon Merkezi Kamu Hastaneleri Arasında Bir İlk
Erişkin Kemik İliği Transplantasyon Merkezi, JACIE (Joint Accreditations Committee of ISCT and EBMT) tarafından akredite edilmiş, Avrupa ve Dünya standartlarında Kamu Hastaneleri arasında bir ilktir.


Çocuk Kemik İliği Transplantasyon Merkezi, Türkiye’de JACIE Sertifikası Olan İlk ve Tek Örnektir

Çocuk Kemik İliği Transplantasyon Merkezi, JACIE (Joint Accreditations Committee of ISCT and EBMT) tarafından akredite edilmiş, Avrupa ve Dünya standartlarında Türkiye’de JACIE sertifikası olan ilk ve tek örnektir.


Erciyes Üniversitesi Hastaneleri Uluslararası Başarıya Sahip
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından El Hijyeni Mükemmeliyet Yarışmasında Avrupa Birincisi Olmuştur. Ülkemizde bu ödülü alan ilk ve tek hastanedir.

         

Çocuk Hematoloji-Onkoloji ve Kemik İliği Nakli Hastanesi Türkiye’nin En Büyüğü
Çocuk Hematoloji-Onkoloji ve Kemik İliği Nakli Hastanesi, İnşaatı tamamlanınca Türkiye’nin en büyük Çocuk Kemik İliği Nakli Hastanesi olacaktır.


Sağlık Turizminde Bölgemizde Lideriz
Türkiye Cumhuriyeti ile Bahreyn Krallığı arasında yapılan ikili anlaşma sonucunda Bahreyn ile sağlık turizmi yapmaktayız. Hastanemiz yaklaşık 20 ülkeden sağlık turizm kapsamında hasta kabul etmektedir. Bölgemizde en kapsamlı sağlık turizmi yapan hastane konumundayız.


Türkiye’deki İlk Genom ve Kök Hücre Merkezine (GENKÖK) Sahibiz
Erciyes Üniversitesi Genom ve Kök Hücre Merkezine (GENKÖK) sahip Türkiye’deki ilk üniversitedir.Türkiye’de İlk Olarak Uygulanan Ücretsiz Misafirhaneye Sahibiz
Hayırsever Ahmet Karamancı tarafından yaptırılarak üniversitemize bağışlanmıştır. Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü ile Melikgazi Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı arasında düzenlenen protokol kapsamında, hastanelerimize il dışından gelen hasta ve yakınlarına, Ahmet Karamancı Misafirhanesinde ücretsiz barınma, yemek ve banyo hizmetleri verilmektedir. Türkiye’de ilk olarak uygulanan ücretsiz misafirhane hizmetidir.


Doğum Yapan Annelerin Faydalanabileceği Ücretsiz Anne Evine Sahibiz
Türkiye’de ücretsiz olarak hizmet veren ilk anne evi uygulamasını biz yapmaktayız. Doğum yapan hastalarımız bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilmektedir. Hayırsever Fevzi Mercan tarafından yaptırılarak üniversitemize bağışlanan Naciye Mercan Anne Evi, Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü ile Melikgazi Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı arasında düzenlenen protokol kapsamında hizmet vermektedir. Anne evinde dinlenme salonu, mutfak, çamaşır yıkama ve kurutma odası ile 17 dinlenme odası bulunmaktadır.

Kategori