![](/EditorUpload/Haberler/b7cd3aa0-7341-4ea8-b651-80b57ab311ab.gif)
Fakültemiz Haziran 1975 yılında Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile yapılan Protokol gereğince Kayseri Devlet Hastanesi Cerrahi Bloğuna taşınmış, böylece Kayseri'de Erciyes Üniversitesinin ilk nüvesi 4 Doçent, 23 Öğretim Görevlisi 39 Asistan ve 3 uzmanla atılmıştır.
![](/EditorUpload/Haberler/e319cc84-a510-48aa-9bed-ca8fbbde03c0.gif)
18.11.1978 tarih ve 2175 sayılı kanunla Kayseri Üniversitesinin kurulmasıyla kurucu Fakültesi olarak Hacettepe Üniversitesinden ayrılmıştır.
![](/EditorUpload/Haberler/0ce744d4-5962-47a2-8806-fc66b7b7952c.gif)
22.6.1982 tarih ve 41 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi adını almıştır.