×

ERÜ Hastanelerinde “5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü” Etkinliği


  • 5 Mayıs 2021 Çarşamba - 5 Mayıs 2021 Çarşamba

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri Enfeksiyon Kontrol Kurulu tarafından “5 Mayıs El Hijyeni Günü” dolayısıyla hastanede yapılan el hijyeni gözlem faaliyetleri sonucunda, el hijyeni ve enfeksiyon kontrolü konusunda gösterdiği uyum ve hassasiyet nedeniyle Hemşire Serdar Çoban “El Hijyeni Şampiyonu” seçildi.
Hastaneler Başhekimliğinde gerçekleştirilen etkinliğe, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Prof. H. Kutay Taşdemir, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. İnsu Yılmaz, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji AD. Öğretim Üyesi ve Hastane Enfeksiyon Kontrol Kurulu Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Gamze Kalın Ünüvar, Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Türe Yüce, Hastaneler Başmüdürü Özcan Özyurt, Başhemşire Aysel Uğur ve Enfeksiyon Kontrol Kurulu hemşireleri katıldı.
Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir, "Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri denilince hastanelerimizin 2019 yılında Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından düzenlenen Avrupa Bölgesi El Hijyeni Mükemmeliyet yarışmasında birinci olması, el hijyeni ve enfeksiyon kontrolü konusunda gösterilen uyum ve hassasiyeti ile akla gelmektedir. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü’nü “Ellerinizi yıkayarak HAYAT KURTARIN” sloganıyla duyurmuş olup, bu günde özellikle sağlık çalışanlarının el hijyenine olan uyumlarının artırılmasını hedeflemiştir” dedi.
Başhekim Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir “5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü dolayısıyla hastanelerimizde yaptığımız el hijyeni gözlem faaliyetleri sonucunda el hijyeni konusunda gösterdiği uyum ve hassasiyetten dolayı Genel Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi Hemşiremiz Serdar ÇOBAN Enfeksiyon Kontrol Kurulu tarafından 2021 yılı “El Hijyeni Şampiyonu” seçilmiştir. Şampiyonumuzu tebrik ediyorum. El Hijyeni ve enfeksiyon kontrolü konusunda başarılı çalışmaları ortaya koyan Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji AD. Öğretim Üyelerimize, Hastane Yönetimimize, Enfeksiyon Kontrol Kurulumuza ve tüm personelimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Genel Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi Hemşiremiz Serdar ÇOBAN’ da “El hijyeni uyumunu artırmak için ekip arkadaşlarıma öncülük edeceğim” ifadelerini kullandı.
Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir “El Hijyeni Şampiyonu” seçilen Hemşire Serdar Çaban’a çiçek ve hediye takdiminde bulundu.
“5 Mayıs El Hijyeni Günü” kapsamında hastanede görev yapan personele Enfeksiyon Kontrol Kurulu tarafından cep dezenfektanı dağıtıldı.Kategori
Diğer Haberler