×

ERÜ’de “KANKA Talasemi Okulu” Paneli Düzenlendi


ERÜ’de “KANKA Talasemi Okulu” Paneli Düzenlendi

Kansere Karşı Birlikte Derneği’nin (KANKA) organize ettiği “KANKA Talasemi Okulu” programı ile Talasemi hastalığının tüm yönleri konunun uzmanları tarafından ele alındı. Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen “KANKA Talasemi Okulu” eğitim programına öğretim üyeleri, akademik ve idari personel ile hastalar ve aileleri katıldı.

Prof. Dr. Musa Karakükçü, Prof. Dr. Ekrem Ünal ve Prof. Dr. Mehmet Akif Özdemir’in açılış konuşmalarını yapmalarının ardından sunumlara geçildi.

İki oturum halinde gerçekleştirilen programda, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Muzaffer Keklik, Doç. Dr. Alper Özcan, Uzman Psikolog Begüm Fatma Kıryar, Uzman Hemşire Vesile Paydaş, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Şule Ünal Cangül ve Kayseri Şehir Hastanesinden Uzman Dr. Fatma Türkan Mutlu’nun sunumları ile program devam etti.

KANKA Talasemi Okulu programında; Talasemide Güncel Tedaviler ve Gelecekteki Yeni Tedavi Yöntemleri, Demir Birikimi Takibi, Demir Şelasyon Tedavi Yöntemleri, Erişkin Hastalarda Talasemi Yönetimi, Talasemi ve Hemolitik Anemilerde Yaşanan Psikolojik Süreçler ile Talasemi ve Hemolitik Anemilerde Hemşirelik Yaklaşımı konuları ele alındı. KANKA Talasemi Okulu Programı’nın son bölümünde tartışmalar ve kapanış konuşmaları ile program son buldu.

Kategori
Diğer Haberler