×

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu’nun “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı


Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu’nun “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İstiklal mücadelemizi başlattığı günün 104. yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı günün, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Geçmişini unutmayan, inançlı, özgüvenli, vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutan, azimli ve çalışkan bir gençliği yetiştirmek bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Bir ülkenin geleceği, o ülkenin gençlerine bağlıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlere verdiği değeri şu şekilde ifade etmiştir. "Gençler! Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız." diyerek geleceğimizin teminatı olan gençlerimize duyduğu güveni ve inancı anlatmıştır. Türk gençliği de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada emanetine sahip çıkacak ve bu uğurda üzerine düşen görevi yerine getirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyorum.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, akademik ve idari personelimiz ile vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Prof. Dr. Fatih HOROZOĞLU
Hastaneler Başhekimi

Kategori