×

Melikgazi Belediyesinden, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na Özel, İki Çocuk Parkı Sürprizi


Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ve Belediye Meclis Üyeleri, Kansere Karşı Birlikte Derneği (KANKA)’nin öncülüğünde hayırseverler ve belediyelerin desteği ile inşaatı devam eden Çocuk Kanser ve Kemik İliği Nakli Hastanesi’nde inceleme yaptılar.
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “ Belediye meclis üyelerimiz ile birlikte belediye olarak yapımına katkı sağladığımız, Kayseri’li hayırseverlerimizin desteğiyle yapımı devam eden Erciyes Üniversitesi Çocuk Kanser ve Kemik İliği Nakli Hastanesi’ni ziyaret ettik. Birçok hayırsever belediyenin desteği ile yapımı tamamlanmak üzere olan hastanemizde Melikgazi Belediyesi olarak çorbada bizim de tuzumuz bulundu. Bu kapsamda burada çocuklar şifa buldukça bizler de belediye ve meclis üyeleri olarak faydalanmış olacağız, nasip etmiş olacağız. Öncelikle KANKA derneğine teşekkür ediyoruz. Kayseri'ye dünyada sıralamaya girecek güzel bir hastane yapılıyor. Belediyeler olarak Büyükşehir, Melikgazi, Kocasinan, Talas, Pınarbaşı gibi farklı belediyelerimiz hastane yapımına destek verdik. Birçok kişinin emeği var burada. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Melikgazi Belediyesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bu yeni hastanemizin çevresine çocuklarımıza sürpriz, iki tane çocuk oyun parkı yapıyoruz. Hayırlı olsun. Yakın zamanda açılacak olan hastanemizin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir de, “Bu hastanemizi şehrimize kazandıran başta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Özhaseki’ye, tüm hayırseverlere ve belediyelerimize teşekkür ederim. Çok kıymetli bir hastane kazanıyoruz. Bu hastane tüm dünya geneleninde çok önemli hizmet verecek bir potansiyele kavuştu. Şehir her zaman desteğini üniversitemize hissettirdi. Ülkemize, şehrimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
Kansere Karşı Birlikte Derneği (KANKA) Başkanı ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji ve Kemik İliği Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü, “Melikgazi Belediyesine teşekkür ediyorum. Hastanemizde sona doğru yaklaşıyoruz. İnşallah yaklaşık 1-2 ay sonra açılışını yapıp hizmete açacağız. KANKA Derneği, kanserli çocukların daha iyi ortamlarda tedavilerini sürdürebilmeleri için kurulmuş bir dernek. Kansere karşı bu çocukların tedavilerinde hep birlikte olalım diye bu derneği kurduk. Avrupa ile yarışabilecek bu hastane sağlık turizmi kapsamında şu anda bile bize pek çok ülkeden hasta geliyor nakillerini yapıyoruz. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'den, Belediyelerden, hayırseverlere kadar birçok kişinin emeği var bu hastanemizin yapılmasında. Bugünlere kadar geldik. Sağ olsun belediyelerimiz çok destek oldu. Herkese çok teşekkür ederiz.” dedi.

Kategori