×

Başhekimimiz Doç. Dr. Fatih HOROZOĞLU’ nun, “12-18 Mayıs Hemşireler Haftası” Mesajı


  • 12 Mayıs 2022 Perşembe - 13 Mayıs 2022 Cuma

Özünde insan sevgisi olan, özveri, gayret, sevgi ve hoşgörüyle mesleğini icra eden tüm hemşirelerimizin ‘12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nü ve ‘12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası’nı kutluyorum.

Hemşirelik mesleği, bireylerin sağlığına kavuşmasında büyük katkıları olan, insana hizmet etmenin bilinciyle ve hastaların bakımlarının bilimsel yöntemlerle sağlanmasında özveriyle hizmet veren çok özel ve saygın bir meslektir.

Mesleklerinin gereği din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, sabır, şefkat, sevgi, bilgi ve beceriyle sağlık hizmeti üreten nadir mesleklerden biri olan ve değişen hizmet anlayışlarına çok hızlı şekilde ayak uyduran hemşirelerimiz, diğer sağlık çalışanlarıyla birlikte iş birliği içerisinde hareket etmektedirler.

Başta hastanemizde görev yapan hemşirelerimiz olmak üzere büyük bir gayret ve özveriyle birey, aile ve toplumun sağlığını korumayı ve geliştirmeyi kendine ilke edinen tüm hemşirelerimizin “12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü ve 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası” nı kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.

Doç. Dr. Fatih HOROZOĞLU
 Hastaneler Başhekimi    

Kategori
Diğer Haberler