×

Başhekimimiz Doç. Dr. Fatih Horozoğlu’nun “Kurban Bayramı” Mesajı


  • 8 Temmuz 2022 Cuma - 9 Temmuz 2022 Cumartesi

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Doç. Dr. Fatih Horozoğlu, “Kurban Bayramı” münasebetiyle bir açıklama yaptı.

Kurban, Rabbimize yaklaşma, iyiye, güzele ve hakikate ulaşma arayışıdır. Kurban aynı zamanda sevginin, vefanın, sadakatin, iyiliğin, güzelliğin ve fedakârlığın simgesi olup, sevilen uğruna feda edebilme iradesi kazandıran bir ibadettir. Dini bayramlarımız, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan, paylaşma ve yardımlaşma ruhunun yoğun olarak yaşandığı, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da artmasına vesile olan, dini ve milli duygularımızın zirve yaptığı, mübarek Kurban Bayramının ülkemize ve İslam dünyasına huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Bu vesileyle hastanelerimizden sağlık hizmeti alan hastalarımızın, akademik ve idari personelimizin, milletimizin ve tüm İslâm âleminin Kurban Bayramını tebrik ediyor, Müslümanlar arasında yakınlaşmaya ve kaynaşmaya vesile olmasını, hac ibadetini ifa eden tüm Müslümanların ibadetlerinin kabul olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Doç. Dr. Fatih HOROZOĞLU
Hastaneler Başhekimi     

Kategori
Diğer Haberler