×

Başhekimimiz Prof. Dr. Fatih Horozoğlu’nun “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı


  • 2 Aralık 2022 Cuma - 3 Aralık 2022 Cumartesi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekilmesi ve farkındalık oluşturulması açısından özel ve anlamlı bir gündür.

Huzurlu ve güvenli bir toplumun inşasında, engelli bireylerin toplumun ayrılmaz ve güçlü bir parçası oldukları unutulmamalıdır. Engelli olmak kişinin tercihi değildir ve her sağlıklı insan da engelli adayıdır. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemelidir. Engelli bireylerimizin toplumla bütünleşmelerini sağlamak, bir gün kendimizin ya da yakınlarımızın da engelli olabileceğini düşünerek onları desteklemek ve teşvik etmek, ihtiyaç duydukları hizmetleri etkin ve hızlı bir şekilde sunmak, onların sorunlarını çözmek, sosyal hayata katılımlarına destek olmak, hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında bulunmak, hepimizin toplumsal bir görevdir.

Hastanelerimizde engelli bireylerimize yönelik gerekli düzenlemeleri yaptık ve yeni oluşabilecek ihtiyaç durumları için ivedilikle gerekli düzenlemeleri yapmaya hazırız.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumumuzda engellilik konusunda farkındalık oluşturmasını ve engelli bireylerimizin sorunlarının çözümüne katkı sağlanmasını, engelli personelimizin ve engelli bireylerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini diliyorum.


Prof. Dr. Fatih HOROZOĞLU
Hastaneler Başhekimi


Kategori
Diğer Haberler