×

Başhekimimiz Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir’den “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı


  • 14 Temmuz 2021 Çarşamba - 15 Temmuz 2021 Perşembe

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir mesajında şu ifadeler yer verdi: 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde en büyük ihanet yaşanmıştır. Ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden hainler harekete geçmiş, menfur darbe girişiminde bulunmuşlardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara çıkan aziz milletimiz, yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canı pahasına engelleyerek ülkesine, devletine, demokrasisine, geleceğine ve egemenliğine sahip çıkmıştır. Milletimiz ve kamu görevlilerimiz bu aziz vatanın sahipsiz olmadığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini, bütün dünyaya emsali görülmemiş bir biçimde göstermiştir.

15 Temmuz darbe girişimi başta olmak üzere, Vatanımız, Bayrağımız ve değerlerimiz için canla başla mücadele ederken şehit düşen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nü” en içten dileklerimle kutluyorum.

Prof. Dr. H. Kutay TAŞDEMİR
    Hastaneler Başhekimi   
Kategori