×

Başhekimimiz Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir’in “6 Haziran Diyetisyenler Günü” Mesajı


  • 5 Haziran 2021 Cumartesi - 6 Haziran 2021 Pazar

İnsan faktörünün olduğu her yerde, sağlıklı beslenme önem kazanmaktadır. Beslenme biliminin ilkeleri doğrultusunda mesleklerini icra eden diyetisyenlerimizin, “6 Haziran Diyetisyenler Günü” nü kutluyorum.

Dünyada giderek artan obezite ile diyetisyenlik mesleği her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Hareketsiz yaşamın ve sağlıksız beslenmenin bir sonucu olan obezitenin yanı sıra diyabet, hipertansiyon ve benzeri hastalıklarda her geçen gün artış gözlenmektedir. Halkımızın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmesi önem arz etmektedir. Tam bu noktada, bireylerin ve toplumun beslenme alışkanlıklarını değerlendiren, onlara uygun beslenme planları ve programları üreten, sağlıklı nesiller için insanları bilinçlendiren, halk sağlığının korunmasında ve geliştirilmesinde büyük sorumlulukları olan yaşamın her anında insan hayatına katkı sağlayan ve önleyici tedbirler alarak insanların sağlıklı olmalarına yardımcı olmaktadırlar.

Hastalarımıza, personelimize ve toplumumuza sağlıklı beslenme bilinci sağlayan kıymetli diyetisyenlerimizin, "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü" nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.


Prof. Dr. H. Kutay TAŞDEMİR
Hastaneler Başhekimi   

Kategori