×

Başhekimimiz Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir’in “8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü” Mesajı


  • 8 Eylül 2021 Çarşamba - 9 Eylül 2021 Perşembe

Tüm dünyada ve ülkemizde 8 Eylül “Dünya Fizyoterapistler Günü” olarak kutlanmaktadır. İnsanlarda, doğuştan veya sonradan, kaza, hastalık veya yaşlanmaya bağlı nedenlerle meydana gelebilen kas-iskelet sistemi sorunları ile fonksiyonel kayıpların ve bunlara bağlı ortaya çıkan sağlık sorunlarının ortadan kaldırılmasında, sağlığın korunmasında ve geliştirilmesinde katkısı olan meslek fizyoterapistlik mesleğidir.

Bu mesleği icra eden fizyoterapistler sabırlarıyla, deneyimleriyle ve bilgileriyle hastalarımıza yoğun bir emek harcayarak iyileşmeleri yönünde katkı sağlamaktadırlar. Ülkemizde ve dünyada nüfus hızla yaşlanmaktadır, yaşlı vatandaşlarımız ile engelli bireylerimizin rehabilitasyona olan ihtiyaçları günden güne artmaktadır. Bu yüzden de bu mesleğe çok ihtiyaç vardır. Fizyoterapistlerin katkılarıyla, bireylerin günlük yaşamları kolaylaşmakta, bağımsız hareket edebilme özgürlükleri artmaktadır. Bu sayede kendilerine olan özgüvenleriyle toplumda daha rahat hareket edebilmektedirler.

Bu kutsal mesleği icra eden fizyoterapistlerimizin, “8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü” nü kutlar, başarılarının daim olmasını dilerim.


Prof. Dr. H. Kutay TAŞDEMİR
Hastaneler Başhekimi    

Kategori
Diğer Haberler