×

Başhekimiz Prof. Dr. Fatih Horozoğlu’nun “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı


  • 10 Ocak 2023 Salı - 11 Ocak 2023 Çarşamba

Basın mesleğinin icrasına emek veren, basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen kanun, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe girmiş ve “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilmiştir. Demokrasilerin vazgeçilmezi olan çalışan gazeteciler gününün 62. yıldönümünü hep birlikte kutluyoruz.

Ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda, ilkeli ve tarafsız bir şekilde çalışarak vatandaşların haber alma hakkını sağlayan, toplumun ihtiyaçlarını, taleplerini ve görüşlerini yetkililere ve kamuoyuna objektif olarak aktaran, sorunların çözümüne katkı sağlayan bilgi, teknoloji ve iletişim becerilerini kullanan gazetecilerimiz, önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler.

Toplumsal yapı ve kurumların daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, milletimizin gören gözü, işiten kulağı olan, zor şartlar altında gece-gündüz demeden çalışan gazetecilerimiz, haber ajansı temsilcilerimiz ve bu mecrada hizmet üreten tüm basın çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Fatih HOROZOĞLU
     Hastaneler Başhekimi    


Kategori
Diğer Haberler