×

Başhekimimiz Prof. Dr. Fatih Horozoğlu’nun “Yeni Yıl” Mesajı


Başhekimimiz Prof. Dr. Fatih Horozoğlu’nun “Yeni Yıl” Mesajı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu, “Yeni Yıl” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu mesajında; 2022 yılında da hastanelerimizde, hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan, hasta ve çalışan memnuniyeti odaklı, hızlı, verimli ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için gayret gösterdik. Hastanelerimizin tanınan ve tercih edilen bir sağlık kuruluşu olması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

2022 yılının kısa bir değerlendirmesini yapacak olursak; Hayırseverlerimiz tarafından hastanelerimize Anjio, PET-CT, MR, Ultrason, Hemodiyaliz cihazı, özel oda tefrişleri, tıbbi cihaz, malzeme, beyaz eşya vb. bağışlarda bulunmuşlardır, katkılarından dolayı hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum.

Hastalarımıza daha iyi sağlık hizmeti sunabilmek, çalışanlarımızın da konforlu hizmet sunmalarını sağlamak amacıyla hastanelerimizde, acil serviste, ameliyathanelerimizde vb. mekânlarda fiziki iyileştirme çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca, Acil Servis hizmet alanının genişletilmesi amacıyla Acil Servis Ek Binası inşaatı da hızla devam etmektedir.

Hastanemiz kalite çalışmalarına yönelik, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Gözetim Tetkiki ile T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) uyum düzeyi değerlendirmelerinden başarıyla geçmiştir. Erciyes Doku Tipleme Laboratuvarımız EFİ (European Federation of Immunogenetic) dış denetimini ve Sağlık Bakanlığı denetimini başarıyla tamamlamıştır. Yine Uyku Bozuklukları Merkezimiz Türk Uyku Tıbbi Derneği (TUTD) tarafından 5 yıllığına reakredite edilmiştir.

Erciyes Üniversitesi Erciyes Erişkin Kemik İliği Transplantasyon Merkezimiz, JACIE (Joint Accreditations Committee of ISCT and EBMT) tarafından 2012 yılında akredite edilen ilk kamu üniversitesi olma özelliğini taşımakla beraber, Avrupa ve Dünya standartlarında hizmet veren merkezimizde, nakil yapılan hasta sayısı 2000’i geçmiştir.

Hastanemizde Şehitlerimize ve Gazilerimize olan vefa borcumuzu ödemek amacıyla, Şehit ailelerine ve Gazilerimize gerekli kolaylığı sağlamak amacıyla “Şehit ve Gazi Yakınları İletişim Birimi”ni kurduk. Burada, Şehitlerimizin aileleri ile Kahraman Gazilerimizin hastanelerimizdeki iş ve işlemlerinin öncelikli olarak yapılmasını sağlıyoruz.

Hastanelerimizde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, vatandaşlarımız yararına ücretsiz, tarama testleri, KOAH günü, meme kanseri farkındalık standı ve konferansı, organ bağışının önemi, sepsis ve inme günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlenmiştir. Yeni yılda hastanelerimizde görev yapan meslek mensuplarımız için özel gün ve haftalara yönelik etkinliklerimizi artırma çabası içerisinde olacağız.

2022 yılında sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti, hastanemiz ve insanlık adına kınıyor, yeni yılda sağlık çalışanına şiddet uygulanmamasını, uygulayanlarında cezasız kalmamasını temenni ediyorum.

Bugüne kadar hastanelerimizin hedeflerine ulaşmasında desteğini esirgemeyen tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunar, akademik ve idari personelimizin, hastalarımızın ve yakınlarının yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, 2023 yılının ülkemize ve tüm dünyaya barış, huzur, sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum.

Prof. Dr. Fatih HOROZOĞLU
Hastaneler Başhekimi     


Kategori