×

Başhekimimiz Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir’in “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı


Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İstiklal mücadelemizi başlattığı günün 102. yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Milli Mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs’ı geleceğimiz ve umudumuz olan Türk gençliğine armağan etmiştir. Atatürk, gençlere “Gençler, Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz.” diyerek, gençlerimize olan inancını ve güvenini ifade etmiştir.

Hepimizi ortak noktada buluşturan gençlerimizin başarısıdır. Kendine güvenen, milletini seven, bilgili ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan, üretken ve sporu seven genç nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlamak toplumsal sorumluluğumuz ve görevlerimiz arasında yer almaktadır. Ülkemizin geleceğini de şekillendirecek olan gençlerimize de önemli görevler düşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve vatandaşlarımızın, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.


Prof. Dr. H. Kutay TAŞDEMİR
Hastaneler Başhekimi   
 


Kategori