×

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Çocuk Acil Servisindeki Saldırıyı Kınıyoruz.


Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Çocuk Acil Servisindeki Saldırıyı Kınıyoruz.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Türkan - Mehmet Büyüknalbant Çocuk Acil Servisine yakınını getiren iki hasta yakını, maskelerini takmaları konusunda kendilerini uyaran güvenlik görevlisi arkadaşımızı darp etmiştir.

Çocuk Acil Servisinde aldığı darbelerle yere düşerek başından yaralanan güvenlik görevlisi, hastanemizde tedavi altına alınmıştır. Durumun ihbar edilmesiyle olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, güvenlik görevlisini darp eden hasta yakınları da gözaltına alınmıştır.

Konu ile ilgili olarak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Doç. Dr. Fatih Horozoğlu yaptığı basın açıklamasında; "Bugün hastanemizde menfur bir saldırı gerçekleşti. Hasta yakınları maskesiz olarak içeriye girmek istediklerinde güvenlik görevlisi arkadaşımız; bu şekilde içeriye girmelerinin doğru olmadığını, hastayla beraber bir kişinin içeriye girmesini söylediğinde hasta yakınlarından iki tanesi kendisini darp etti. Başında ciddi şekilde yaralanma meydana gelmiş." ifadelerini kullandı.

Hastalara en iyi şekilde hizmet vermek için emeğini esirgemeyen, başta fiziksel şiddete maruz kalan güvenlik görevlisi arkadaşımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti hastanemiz ve insanlık adına kınıyoruz.

Kategori
Diğer Haberler