×

ERÜ Hastaneleri Yoğun Bakım Ekibi ve Biyomedikal Mühendisliği, Sağlık Alanındaki Son Gelişmeleri Konuştu


ERÜ Hastaneleri Yoğun Bakım Ekibi ve Biyomedikal Mühendisliği, Sağlık Alanındaki Son Gelişmeleri Konuştu

ERÜ Hastaneleri Yoğun Bakım Ekibi ve Biyomedikal Mühendisliği, sağlık alanındaki son gelişmeleri konuştu.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Yoğun Bakım Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Murat Sungur, Prof. Dr. Kürşat Gündoğan, Prof. Dr. Aliye Esmaoğlu, Prof. Dr. Aynur Akın, Doç. Dr. Ayşe Ülgey, Dr. Öğretim Üyesi Şahin Temel, Dr. Öğretim Üyesi Recep Civan Yüksel ile Biyomedikal Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Aydın ve ekibi katıldı.

Uzman hekimler, asistanlar ve öğrencilerin rutin eğitim toplantılarının bu haftaki konuğu Biyomedikal Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Aydın ve ekibiydi.

Doç. Dr. Ömer Aydın, bugüne kadar sağlık alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Doç. Dr. Aydın, özellikle hastaların tedavisinde büyük bir problem olan “Antibiyotik Direnci” hakkındaki çalışmasını detaylı şekilde anlattı. Bu problemin çözümüne yönelik çalışmalar yapan dünyadaki iki merkezden birisinin Erciyes Üniversitesinde bulunduğunu, diğer merkezin ise Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Stanford Üniversitesinde bulunduğunu belirten Dr. Aydın, yaptıkları çalışmaların dünya basınında yer aldığını ve dünyaca meşhur dergilerin kapak sayfalarına konu olduğunu ifade etti.

Sağlık alanında multidisipliner çalışmaların önemine vurgu yapılarak, tıp alanındaki klinikler ile laboratuvarda çalışan mühendislerin işbirliğinin önemi bir kez daha belirtildi.

Kategori