×

ERÜ HASTANELERİNDE HASTA ZİYARETLERİNE BAYRAM DÜZENLEMESİ


ERÜ HASTANELERİNDE HASTA ZİYARETLERİNE BAYRAM DÜZENLEMESİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Doç. Dr. Fatih Horozoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle hasta ziyareti saatlerine yeni bir düzenleme yaptıklarını söyledi. Bu düzenlemeye göre Kurban Bayramının birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü günleri 9,10,11 ve 12 Temmuz 2022 tarihlerinde, hasta yakınlarının hastalarını 10.00-15.00 saatleri arasında ziyaret edebileceklerini ifade etti.

Başhekim Doç. Dr. Fatih Horozoğlu, “Covid-19 pandemisi nedeniyle kliniklerde tedavi gören hastalarımızın yakınları, hastalarını uzun zamandır ziyaret yasağının olması nedeniyle ziyarette bulunamıyorlardı. Kurban Bayramı vesilesiyle ziyaret saatlerinde yeni bir düzenlemeye gitmiş bulunuyoruz, bayramın 1, 2, 3 ve 4. günlerinde saat 10:00-15:00 arasında hasta yakınlarımız, kliniklerde tedavi gören hastalarını ziyaret etme imkânı bulacaklar. Her hasta için en fazla bir kişinin maske takarak hastasını ziyaret etmesi sağlanacaktır. Bayram sonrasında ise her gün 13:00-14:00 ile 18:00-19:00 saatleri arasında hasta ziyareti uygulaması başlamış olacaktır.” diye konuştu.

Yoğunbakım üniteleri ve çocuk kliniklerinde Kurban Bayramı nedeniyle hasta ziyaretinin olmadığını ifade eden Hastaneler Başhekimi Doç. Dr. Fatih Horozoğlu, ilerleyen günlerde bu bölümler için de yeni bir düzenleme yapılacağını söyledi.

Hastaneler Başhekimi Doç. Dr. Fatih Horozoğlu, “Kurban Bayramı nedeniyle gerek kliniklerimizde, gerekse acil servisimizde tedbirlerimizi aldık, başta hastalarımız olmak üzere, akademik ve idari personelimiz ile tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” diye konuştu.

Kategori
Diğer Haberler