×

ERÜ Hastanelerine, Turkuaz Seramik San. ve. Tic. A.Ş. Tarafından Bağışlanan Anjiografi Cihazı, Düzenlenen Törenle Hizmete Girdi


ERÜ Hastanelerine, Turkuaz Seramik San. ve. Tic. A.Ş. Tarafından Bağışlanan Anjiografi Cihazı, Düzenlenen Törenle Hizmete Girdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Yılmaz-Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesine, Turkuaz Seramik San. ve. Tic. A.Ş. tarafından bağışlanan Anjiografi Cihazı düzenlenen törenle hizmete girdi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Yılmaz-Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesinde düzenlenen törene; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Özkaya, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Oktay Özkan, Prof. Dr. Sultan Taşçı, Prof. Dr. M. Hakan Poyrazoğlu, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu, Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Doğan, protokol üyeleri, öğretim üyeleri ve hastane yöneticileri ile hastane çalışanları katıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bildiğiniz gibi sağlık her şeyden önce geliyor. Sağlık başımıza geldiği zaman hepimiz hastane ve doktor peşinde koşuyoruz. Erciyes Üniversitesi tıp konusunda, sağlık konusunda Türkiye çapında bütün herkes tarafından bilinen, saygın ve seçkin bir yere ulaşmıştır ve bu yerini de her geçen gün geliştirmekte. Bundan dolayı emeği geçen başta rektörümüz olmak üzere bütün öğretim üyelerimize, doktorlarımıza en kalbi duygularla şükranlarımı sunuyorum. Bugün de içinde bulunduğumuz ortamda Özkaya ailesi gerçekten hamiyetperverliğin, hayırseverliğin örneğini göstermek üzere burada ihtiyaç olan bir konuda gerekli katkıyı sağlamışlardır. Bundan dolayı da ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Kayserililerin geçmişten günümüze yaptıklarının gerçekten şanlı bir tarihi var. Dolayısıyla Özkaya ailesine ve hem de bunun öncesinde bu konuda gerekli hayrı yapan tüm göçmüşlere de Allah'tan rahmet diliyorum, yaşayanlara da şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun var olun" ifadelerini kullandı.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, "Bizler Erciyes Üniversitesi olarak başarılarımızdan söz ettiriyorsak bunların geri planında emin olun birlikte uyum içerisinde çalıştığımız yönetim olarak valim, bakanlarım, büyükşehir belediye başkanım olmak üzere herkesin katkılarının çok büyük olduğunun farkındayız. Burada yapılan hayrın biz burada gerçekten çok değerli ve önemli olduğunu düşünüyoruz. Özellikle Turkuaz Seramik olarak Özkaya ailesine ben huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Özkaya da, imkânlar ölçüsünde katkıda bulunmayı kendilerine vazife olarak bildiklerini, "Bugün Turkuaz Seramik tarafından üniversitemiz tıp fakültesi hastanesine bağışlanan anjiyografi cihazının açılışı için buradayız. Böyle bir hizmet için bizleri bir araya getiren rabbimize şükürler olsun. Şehrimizin ve ülkemizin en köklü bilim yuvalarından biri olan Erciyes Üniversitesi, sürekli gelişim kaydeden araştırma üniversiteleri arasında ilk 10'da yer alan, pandemi döneminde gerek verdiği hizmetlerle gerekse de aşı çalışmasıyla gurur kaynağımız ve sığınacak güvenli bir liman olmuştur.” diye konuştu.

ERÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Doğan ise, "Ben kardiyoloji bölümü adına çok teşekkür ediyorum. Kalp hastalıkları toplumda çok sık görülen, insan ölümlerinin yüzde 50'sinden fazlasından sorumlu olan çok önemli bir halk sağlığı problemi ve temel tanı ve tedavi yöntemleri anjiografik yöntemlerle yapılıyor. Yeni cihazımızla da yılda yaklaşık 2-3 bin civarında anjiografik işlem yapmayı planlıyoruz. Özellikle bu cihazın kliniğimize kazandırılmasında çok büyük emekleri olan Turkuaz Şirketler Grubu Başkanı Abidin Özkaya ve Yusuf Özkaya ile diğer yönetim kurulu üyelerine ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ve saygılarımızı sunuyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından protokol tarafından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a ve Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Özkaya’ya hediye, plaket ve çiçek takdimi yapıldı. Turkuaz Seramik tarafından bağışlanan anjiografi cihazının açılış kurdelesi kesilerek ünite gezildi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ile Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Özkaya, Cihazın bağışlanması ile ilgili olarak hazırlanan protokole karşılıklı olarak imza atarak, üniversitemiz hastaneleri için hayırlara vesile olması temennisinde bulundular.

Kategori