×

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’dan KANKA Hastanesine Ziyaret


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’dan  KANKA Hastanesine Ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi KANKA Çocuk Hematoloji-Onkoloji ve Kemik İliği Hastanesini ziyaret etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ziyaretinde, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu, Çocuk Sağlığı Hastalıkları AD. Çocuk Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükçü, Hastane Müdür Yardımcısı Ruşen Erez, Başhemşire Yardımcısı Asuman Sönmez ve hastane personeli bulundu.

KANKA Çocuk Hematoloji-Onkoloji ve kemik İliği Hastanesi hakkında bilgi alan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, hastaneyi gezerek hastanede tedavi gören çocuklar ve hasta yakınlarıyla sohbet etti.

Başkan Büyükkılıç, “Çocuklarımız, bizim en değerli hazinelerimiz. Onların sağlığı ve mutluluğu için ne gerekirse yapmaktan çekinmeyiz. KANKA Çocuk Hematoloji Onkoloji ve Kemik İliği Hastanemiz de, ‘Hamd olsun’ hiçbir hizmetten kaçınmadan her şeyin en iyisini yavrularımıza sunmak için çalışıyor. Biz de Kıymetli Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Altun ve Başhekimimiz Prof. Dr. Fatih Horozoğlu İle birlikte burada tedavi gören yavrularımızı ve özveriyle çalışan değerli personelimizi ziyaret edip, hatırlarını soralım istedik. KANKA’da tedavi gören tüm yavrularımıza Rabbim şifalar versin.” diye konuştu.

Çocuk Sağlığı Hastalıkları AD. Çocuk Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükçü de, gelecekte hastane ile ilgili projelerinden bahsederek, Kayseri Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’tan destek istedi.

Prof. Dr. Musa Karakükçü, KANKA Derneğinin kupasını, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ve ERÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu’na hediye etti.

Kategori