×

Üniversitemiz KANKA Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’nin Açılışı Gerçekleştirildi


Hayırseverler tarafından yapımı gerçekleştirilen Üniversitemiz KANKA Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Açılış törenine, Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Hastaneler Başhekimimiz Prof. Dr. H. Kutay Taşdemir, protokol, hayırseverler, öğretim üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Törene telefonla bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hayırseverler Süleyman Çetinsaya, Harun Yavuz ve Abdullah Gülsoy başta olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Vali Şehmus Günaydın ise konuşmasında, hastanenin yapımında emeği geçen hayırseverlere teşekkür ederek, “Açılışı gerçekleştirilen hastane, tüm hayırseverlerimizin eseridir. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” diye konuştu.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve önceki dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de konuşmasında, kamu hizmetinde binlerce temel atma ve açılış törenine katıldığını ama bugün ki kadar güzel, anlamlı ve duygulu bir ortamı çok yaşamadığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç “ Herkesin şehri kendine güzel, ama bizim şehrimiz bir başka güzel. Kayseri sanayinin, ticaretin, kültürün merkezi kadim medeniyetler şehri. Ama bütün bunların yanında hayırseverler şehri. O açıda Kayserili hemşerilerimizle gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ise konuşmasında, açılışı gerçekleştirilen hastanenin JACIE standartlarında çocuk kemik iliği nakli yapabilen Türkiye’nin ilk merkezi olacağını belirtti. Rektörümüz Çalış, “16 Nisan 2018 tarihinde üniversitemiz ve KANKA arasında imzalanan protokolle; 10 bin metrekare kapalı alanda 5 katlı olarak inşa edilen ve 4 merkezden oluşan, sadece şehrimize değil, bölgemize ve ülkemize hizmet edecek önemli bir tedavi merkezi olan Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanemizin bugün açılışını gerçekleştirmekteyiz. Ülkemizin en büyük Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi olacak olan hastanemiz 60 servis odası ile modern şartlarda hastalarımıza hizmet verecektir. Ülkemizde çocuk kemik iliği nakilleri için JACIE (Joint Accreditations Comittee of ISCT and EBMT) akreditasyonu almış ilk ve tek merkez olarak hizmete geçecek bu hastanemiz JACIE standartlarında çocuk kemik iliği nakli yapabilen Türkiye’nin ilk merkezi olacaktır” dedi.

Hayırsever Harun Yılmaz ve Erciyes Anadolu Holding CEO’su Dr. Alpaslan Baki Ertekin ise yaptıkları konuşmalarda güzel bir hayır işi ile hastanenin yapımına destek vermekten mutlu olduklarını söylediler.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı ve Kansere Karşı Birlikte Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükçü de konuşmasında açılışı gerçekleştirilen hastane hakkında bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından hastanenin yapımına emeği geçenlere plaket takdiminde bulundu. Plaket törenin ardından hastanenin açılış kurdelesi kesildi.
Kategori